W Outlooku 2010 – najlepszym programie do poczty elektronicznej, jaki znaleźć można dla biznesowego użytkownika, otrzymane wiadomości można oglądać na wiele różnych sposobów, we wcześniejszych wersjach Outlooka nieznanych. Jednak wiele osób czuje się tym wszystkim przytłoczonych. Jak najlepiej poradzić sobie z widokami?

3D Character and Question Mark
Creative Commons License photo credit: o5com

Jak wyłączyć widok konwersacji?

Najwięcej problemów nowym użytkwnikom przysparza nowy widok konwersacji, przypominający ten z Gmaila. Jest on domyślnie włączony, jeśli jednak chcesz go wyłączyć, robi się to prosto. W zakładce Widok wybieramy opcję Data i odznaczamy „pokaż jako konwersację”.

Outlook 2010 Widok

Jak zastosować obecny widok do wszystkich folderów?

Domyślnie w Outlooku 2010 wszystkie foldery mają ustalone swoje widoki. Jeśli np. wyłączyłeś już widok konwersacji ze skrzynki odbiorczej, nie musisz ręcznie ustawiać tego dla wszystkich innych skrzynek. Wystarczy w zakładce Widok kliknąć Zmień Widok, a potem w rozwijanym menu kliknąć „zastosuj bieżący widok do innych folderów pocztowych”.

Jak zapisać widoki na przyszłość?

Jeśli przygotowałeś dla siebie jakiś wygodny widok, z którego czasem chciałbyś skorzystać (np. pokazywanie tylko wiadomości z załącznikami, uporządkowanymi według nadawców), to możesz go zachować na przyszłość, by łatwo się do niego później przełączać. Wystarczy w zakładce Widok wybrać Zmień Widok, a następnie kliknąć „Zapisz bieżący widok jako Nowy Widok”. Następnie w oknie dialogowym podaje się nazwę nowego widoku – i to wszystko. Ze Zmień Widok będzie można teraz szybko przełączyć się do niego.

Jak zarządzać widokami?

Jeśli chcesz precyzyjnie dopasować widoki do swoich potrzeb, to w zakładce Widok znajdziesz opcję „Zarządzaj Widokami”. Jej kliknięcie otworzy nowe okno, w którym można ustawić, które kolumny mają być wyświetlane, według jakich opcji wiadomości mają być grupowane, jaki ma być porządek sortowania, filtrowanie, a nawet formatowanie poszczególnych pól. Po ustawieniu opcji, kliknięcie OK zapisuje je.

Outlook 2010 View Manager