2011
10.28

Office 2019” – ten film zrobiony przez zespół Microsoft Office miał pokazać, jak w Redmond wyobrażają sobie pracę w biurze za 8 lat. A jak będzie wyglądała przyszłość miast i podróży? Zapraszamy do obejrzenia filmu Productivity Future Vision.

Więcej …|More …

2011
10.28

Microsoft Corporation w Redmond od wielu lat prowadzi program letnich praktyk studenckich. Co roku firma udostępnia studentom kilkadziesiąt miejsc w swoich zespołach roboczych. Udział w praktykach jest szansą na poszerzenie wiedzy z zakresu nowych technologii, poznania firmy Microsoft od podszewki i pracy z najlepszymi programistami na świecie. W minione wakacje w gronie praktykantów w Redmond znalazło się aż 16 polskich studentów. Teraz rusza kolejna edycja projektu.

Więcej …|More …

2011
10.20

OmniTouch i PocketTouch, jaki pokazało ostatnio Microsoft Research, to dopiero początek zaawansowanego wykorzystania interfejsów dotykowych. Najnowszy pomysł to HoloDesk, coś, co wygląda jak technologia prosto ze Star Treka.

Więcej …|More …

2011
10.18

Ekrany smartfonów i tabletów – z nimi wielu z nas ma do czynienia na co dzień. Wyobrażenia komputerów z „Odysei Kosmicznej” są przed nami. Microsoft chce teraz, by interfejsy dotykowe wyszły poza szklany ekran. Jak badacze tej firmy sobie to wyobrażają, pokazano podczas sympozjum UIST w miejscowości Santa Barbara.

Więcej …|More …

2011
09.28

Od zeszłego tygodnia trwa kampania  “Wyprawka po Office”, przygotowana na zlecenie firmy Microsoft przez warszawski oddział agencji Saatchi & Saatchi Digital. Kampanii towarzyszy konkurs skierowany do studentów oraz rodziców dzieci w wieku szkolnym i akademickim, którzy chcą nabyć pakiet Microsoft Office 2010 w wersji dla użytkowników domowych i uczniów.

Więcej …|More …

2011
09.13

Wiele firm po wdrożeniu platformy software’owej zostawia pracowników samym sobie, by opanowali nowe dla nich narzędzia informatyczne na własną rękę. W najlepszym razie robi się pośpieszne szkolenie, pokazując najważniejsze funkcje platformy – i to wszystko. Czy w tej sytuacji można liczyć na jakikolwiek wzrost produktywności?

Więcej …|More …

2011
09.05

W korespondencji ze znajomymi emotikony pozwalają wyrazić emocje – zadowolenie, rozbawienie, żal czy zdziwienie. Od lat w internecie korzysta się ze znaczków takich jak ; -) czy :-/ żeby wzbogacić komunikację o warstwę emocji. Z czasem bardziej zaawansowane programy zaczęły przekształcać takie „buzie” w ciekawsze wizualnie formy. Outlook np. zamienia : -) w☺. Jednak i tak w porównaniu do emotikon, jakie udostępnia Windows Live Messenger, to zamiany te są mało ciekawe. Spróbujmy to poprawić.

Więcej …|More …

2011
08.31

Te śmiałe słowa pochodzą od Jareda Spataro, dyrektora w SharePoint Product Management. Przedstawił on najnowsze fakty o stanie tej platformy biznesowej Microsoftu oraz plany na przyszłość.

Więcej …|More …

2011
08.22

Systemy Ujednoliconej Komunikacji, takie jak upChat, czy inne rozwiązania na bazie Microsoft Lync Servera, służą przede wszystkim wzbogaceniu sposobów łączności pomiędzy pracownikami w firmie, zwiększenia ich produktywności i efektywności współpracy, oraz uproszczeniu procesów biznesowych. Samo jednak uruchomienie systemu Ujednoliconej Komunikacji tego nie zapewni – trzeba jeszcze wiedzieć, co z nim zrobić, jak go do swojej firmy wprowadzić. Poniższe rady powinny ułatwić ten proces.

Więcej …|More …

2011
08.17

W Outlooku 2010 – najlepszym programie do poczty elektronicznej, jaki znaleźć można dla biznesowego użytkownika, otrzymane wiadomości można oglądać na wiele różnych sposobów, we wcześniejszych wersjach Outlooka nieznanych. Jednak wiele osób czuje się tym wszystkim przytłoczonych. Jak najlepiej poradzić sobie z widokami?

Więcej …|More …