Popularne narzędzie do zarządzania relacjami z klientami (CRM) – Microsoft Dynamics – doczeka się wydania kolejnej wersji na początku 2011 roku. Póki co klienci mogą testować wersję beta, by sprawdzić, czy nowy Dynamics znajdzie zastosowanie w ich operacjach biznesowych.

Show & Tell
Creative Commons License photo credit: TheeErin

Pudełkowe wersje oprogramowania nie są jednak dziś już zbyt atrakcyjnym wyborem dla wielu firm, które nie chcą się męczyć z uruchamianiem własnej infrastruktury dla biznesowych aplikacji. Dlatego Microsoft zapowiedział wydanie pakietu Dynamics CRM Online – i to w bardzo atrakcyjnych cenach.

„Od stycznia 2011 klienci będą mogli otrzymać Microsoft Dynamics CRM Online w cenie 34 dolarów za użytkownika miesięcznie, przez pierwsze 12 miesięcy świadczenia usługi. Promocyjna cena zostanie utrzymana do końca czerwca 2011” – powiedział Kirył Tatarinow, wiceprezes Microsoft Business Solutions.

Na tle konkurencyjnych pakietów CRM, nowy Dynamics ma się wyróżniać prostotą obsługi, wysokim poziomem integracji z pakietem Microsoft Office i interoperacyjnością. Rozszerza możliwości istniejącej wersji poprzez usprawniony interfejs, zaawansowaną personalizację ustawień, zależne od ról formularze i widoki, liniową wizualizację danych, kontekstowe zarządzanie dokumentami, zarządzanie celami i przystosowanie do uruchamiania w środowiskach hostowanych.

Póki co, betę Dynamics CRM można pobrać ze strony http://offers.crmchoice.com/CRM2011Beta-Landing.