Microsoft i Research in Motion zawsze ze sobą blisko współpracowały, ale nowe porozumienie partnerskie może wnieść je na wyższy poziom tej współpracy. Dyrektor generalny Microsoftu Steve Ballmer i prezes RIM Mike Lazaridis ogłosili, że teraz Bing będzie domyślną wyszukiwarką i dostawcą usług mapowych.

[D]
Creative Commons License photo credit: Capture Queen ™

BlackBerry zawsze świetnie współpracowały z oprogramowaniem Microsoftu. Dzięki BlackBerry Enterprise Server były chętnie wybierane przez biznes jako terminale dostępowe do usług serwera Exchange. W niedawno pokazanym tablecie BlackBerry Playbook, Bing jest już domyślną wyszukiwarką, a Bing Maps usługą kartograficzną. Ale nowe porozumienie idzie znacznie dalej.

Steve Ballmer mówi, że integracja wyjdzie poza pasek wyszukiwania. „Tu chodzi o realne narzędzia, które pozwalają pracować realnym ludziom”.

Więcej znaleźć można w blogu dyrektora Binga, Matta Dahlina. Wspomina on, że użytkownicy BlackBerry będą mogli uzyskiwać dostęp w czasie rzeczywistym do informacji, „aby pomóc w realizowaniu zadań w podróży”. Zobaczymy konwergencję usług wyszukiwania, handlu, sieci społecznościowych i geolokalizacji, w której „Bing dostarczy warstwę inteligencji i organizacji w chmurze, łączącej intencję użytkownika z działaniem, pomagającej użytkownikom w zwiększeniu produktywności”.

O tym co jeszcze Microsoft i RIM mają w zanadrzu będziemy pisać. Na razie zapraszamy do bloga Matta Dahlina: http://www.bing.com/community/site_blogs/b/search/archive/2011/05/03/microsoft-and-rim-helping-people-make-better-decisions-with-bing-on-blackberry.aspx.